top of page

Mi is az a Henna?

A henna növény egy narancs-vörös-barnás pigmentet tartalmazó cserje.

Ha a szárított hennaleveleket összezúzzák, és savas közegbe kerülnek (például a hennapaszta összetevői által), megszínezik a fehérje (protein) tartalmú anyagokat. Ezt az anyagot alkalmazzuk a bőr és haj színezésére több, mint 5000 éve.

A hennapaszta átlagosan zöldes-barnás árnyalatú fogkrém sűrűségű krémes állagú, amit un. hennatölcsérrel viszünk fel a bőrre.

Az igazi hennapaszta összetevői teljesen természetesek: cukor, citromlé, a hennapor valamint 100%-os illóolajok.

Levendula, cajeput és niaouli olajat használunk, ezek az olajok teljesen természetesek, gombaölő, baktériumölő és fertőtlenítő hatásúak.

A levendulaolaj illata helyreállítja a lelki egyensúlyt. Eloszlatja a depressziót, a félelmeket, segít az álmatlanság, a túlérzékenység, a mélabú, az idegesség és a feszültségek felszámolásában. Erősíti az idegrendszert. Lecsillapítja az elmét, lazít, és támogatja a testi-lelki jó közérzet fenntartását.

A hennafestés során a bőr felső sejtrétegeit festi meg a hennanövényben található, színező hatással bíró vegyület, a Lawsone.

A festett minta színe először narancssárga lesz, majd fokozatosan bebarnul. Végleges színét körülbelül a festéstől számított 24-36 óra múlva éri el. (a képen Hegedűs Gyöngyvér keze látható, tőle származik a kép is)

Ez a szín fokozatosan halványodni fog a minta életének 4. napjától. Eltávolítani nem lehet, meg kell várni, hogy magától lekopjon. Az élettartama a bőrön sok mindentől függ, de egy hetet garantálni lehet.

Mindig kérdezd meg az általad választott hennafestőt, hogy mi az összetétele a hennának amivel festeni fog! Kérdezz rá, hogy van-e benne PPD-t tartalmazó festék, mely feketére színezi a bőrt, mert egy életre magadon viselheted a nyomát, ha érzékeny vagy rá. Elrettentésül egy fotó, hogy milyen nyomokat hagyhat maga után a PPD:

bottom of page